Oscar Piastri: “Met een positiewissel had ik Max Verstappen kunnen uitdagen voor de overwinning”

McLaren F1 team
McLaren F1 team

Bij Oscar Piastri was er na afloop van de GP van Japan enige ontgoocheling omdat hij ervan overtuigd was dat hij mits een positiewissel met teamgenoot Lando Norris volgens hem Max Verstappen had kunnen uitdagen voor de overwinning.

De verschillen aan de finishlijn waren bijzonder klein, net als tijdens de kwalificatie. Max Verstappen finishte vlak voor beide McLarens, waarbij Lando Norris als tweede over de finish reed, vlak voor teamgenoot Oscar Piastri. Piastri leek bij momenten iets sneller te zijn dan Norris en vroeg het team om eventueel van positie te wisselen, ook al wist hij dat de kans bijzonder klein was dat McLaren dat zou doen.

“Ik verwachtte het niet echt, nee, ik zei gewoon wat ik aanvoelde,” zei Piastri na afloop van de race tegenover ‘Sky Sports F1’.

“Ik dacht dat indien ik de kans kreeg om voor Lando te rijden, dat ik misschien Max zou kunnen bijhalen en hem zou kunnen uitdagen voor de overwinning. Mijn snelheid voelde zeer sterk en ik slaagde er redelijk eenvoudig in om in de DRS te geraken. Ik kon gewoon niet dichter dan dat geraken.”

Volgens Piastri werd de overwinning echter al op zaterdag verloren, toen McLaren tegen alle verwachtingen in de strijd om de pole verslagen werd door Max Verstappen en genoegen moest nemen met een tweede en derde plaats.

“Ik dacht dat ik gewoon op zijn minst de vraag moest stellen, maar het was oké voor mij,” aldus Piastri. “We willen allemaal gaan racen en we finishten op deze posities omdat we dat verdienen. Ik denk dat we allebei na afloop van de kwalificatie kunnen zeggen dat dit het resultaat is dat we verdienen.”

“Ik ben er zeker van dat we dit zullen bekijken om te zien of we iets anders hadden kunnen doen. Ik denk eerlijk gezegd dat we alles tijdens de race goed uitgevoerd hebben.”