De definitieve productieversie van de Red Bull RB17, een hypercar ontworpen door Adrian Newey, is voorgesteld. Tegenover de concept-versie die in 2024 werd voorgesteld zijn er enkele belangrijke wijzigingen maar de cijfers van de definitieve versie van de RB17 blijven even indrukwekkend.
In 2024 kregen we een concept-versie in het blauw te zien maar de definitieve versie van de RB17 wordt in het grijs aan het grote publiek voorgesteld. Of het grijs iets te maken heeft met de ‘haaienvin’ die plots op de definitieve versie staat, net als de kieuwen aan de zijkant, dat betwijfelen we echter. Ook de achterkant van de wagen is serieus veranderd, net als de koplampen.
De RB17 heeft een aandrijflijn bestaande uit een een 4,5 liter V10 die speciaal door Cosworth voor deze wagen werd ontwikkeld. Na de Aston Martin Valkyrie is de RB17 de tweede hypercar die door Adrian Newey werd ontwikkeld. In tegenstelling tot de Valkyrie heeft de RB17 geen V12-motor van Cosworth maar een V10-motor. Die zou echter 15 000 toeren per minuut kunnen halen!
Van de RB17 zouden slechts 50 exemplaren gebouwd worden en de prijs zou minstens zo’n 5 à 6 miljoen euro bedragen. En voor die stevige prijs mag je met deze hypercar niet eens op de publieke wegen rijden maar enkel op het circuit.
In onderstaande video zien we Top Gear een exclusieve rondleiding krijgen en horen we de V10-motor van de RB17 stevig brullen.






