Door de situatie in het Midden-Oosten verdwenen Bahrein en Saoedi-Arabië in april van de F1-kalender 2026. Geen F1-races dus deze maand maar het ziet er steeds meer naar uit dat Saoedi-Arabië zal terugkeren op de F1-kalender 2026, in tegenstelling tot Bahrein.
De FIA en de Formule 1 reageerden gepast op de escalerende en onveilige situatie in het Midden-Oosten door de races in Bahrein en Saoedi-Arabië niet te laten doorgaan in april. Opvallend was dat er tijdens het statement dat toen werd verspreid nergens sprake was van een definitieve schrapping van de F1-kalender 2026.
Er werd meegedeeld dat de races “in april niet zouden doorgaan”. Toen al leek alles erop te wijzen dat de races eventueel later op het seizoen alsnog zouden kunnen terugkeren. Het grootste probleem is echter de overvolle F1-kalender met weinig ruimte om later op het seizoen nog een race ergens ertussen te plaatsen, laat staan twee races.
Volgens voormalig F1-piloot Robert Doornbos, die nauw betrokken is bij de GP van Abu Dhabi, zou de Formule 1 nu alsnog alles op alles zetten om de GP van Saoedi-Arabië dit jaar terug op de F1-kalender te krijgen. Saoedi-Arabië en titelsponsor Aramco probeerden eerder al om de race niet te laten schrappen in april en aangezien Saudi Aramco ook een grote sponsor is van de Formule 1 lijkt Saoedi-Arabië alsnog een grote kans te maken om terug te keren op de F1-kalender.
Saudi Aramco maakt bijzonder veel winst en heeft figuurlijk erg ‘diepe zakken’ om met geld over de brug te komen. Naast Aston Martin en de Formule 1 zijn ze zoals eerder vermeld ook titelsponsor van de GP van Saoedi-Arabië en dat is volgens Doornbos cruciaal voor de kansen op een terugkeer op de F1-kalender.
“Zij promoten het evenement in Jeddah enorm, want dat is hun pareltje. Jeddah moet dit jaar nog terugkomen op de kalender,” aldus Doornbos bij ‘De Stamtafel’ op Ziggo Sport.
Volgens Robert Doornbos zou er gekeken worden naar het einde van de F1_kalender voor de race in Jeddah. Daarbij heeft de Formule 1 echter een groot probleem. In november is er een vrij weekend maar mochten ze daar een race voorzien dan is er gedurende vijf weekends op rij een F1-race, een moordend tempo voor zowel rijders als alle personeelsleden, om nog niet te spreken van de logistieke problemen.
Daarom zou 13 december een mogelijkheid zijn, na de GP van Abu Dhabi: “Abu Dhabi heeft een contract waarin staat dat ze altijd de laatste race organiseren. Dat is al vijftien jaar zo.”
Dat is volgens Doornbos dus ook geen optie en daarom zou nu bekeken worden of de race in Abu Dhabi een week wordt opgeschoven zodat de seizoensfinale op 13 december plaatsvindt.
“Ze zeggen nu dat ze Abu Dhabi een week opschuiven en dat ze Jeddah daartussen prikken,” aldus Doornbos, die verwacht dat de GP van Saoedi-Arabië dus op 6 december plaatsvindt en waardoor de F1-kalender 2026 dus opnieuw 23 races zou tellen. “Dat betekent dat je het seizoen eindigt met vier races achter elkaar: Las Vegas, Qatar, Jeddah, en Abu Dhabi.”






