Zowel rijders als fans reageren verdeeld op de nieuwe manier van racen in de Formule 1 waarbij het energiemanagement sterk aan belang heeft gewonnen. Volgens Toto Wolff moeten de F1-fans deze nieuwe regels echter omarmen omdat ze voor meer spektakel zorgen.
De crash van Oliver Bearman tijdens de GP van Japan zorgt opnieuw voor heel wat discussie over de veiligheid in de Formule 1. De nieuwe regels zorgen ervoor dat er op een andere manier moet gereden worden waarbij er ook vaak sneller van het gas wordt gegaan om energie op te slaan in de batterij.
We zien ook meer ‘spektakel’ en gevechten op de baan, wat ook voor meer inhaalmanoeuvres zorgt. De nieuwe manier van rijden zorgt voor heel wat discussies, niet alleen bij de rijders maar ook bij de fans. Volgens Ferrari-teambaas Frederic Vasseur, en ook Mercedes-teambaas Toto Wolff, zijn de nieuwe regels echter goed voor de sport en moeten de fans de nieuwe regels omarmen.
“Ik denk dat het over het algemeen goed is voor de F1, goed voor het kampioenschap, goed voor iedereen,” aldus Ferrari-teambaas Frederic Vasseur. “Ik denk dat het een goede show was met veel inhaalmanoeuvres, veel meer dan vroeger in Suzuka en ik denk dat dit over het algemeen goed is.”
Mercedes-teambaas Toto Wolff vindt ook dat de fans de veranderingen, en hoe er met de nieuwe generatie F1-bolides moet gereden, moeten omarmen.
“We hadden een opwindende race met veel inhaalmanoeuvres, wat vroeger op Suzuka niet altijd het geval was,” aldus Toto Wolff. “Het is een nieuwe manier van racen waarbij je strategisch moet denken om zowel te kunnen inhalen en er vervolgens voor te zorgen dat je voorop blijft. Het is een geweldige uitdaging voor zowel de rijders als de teams en het maakt de race zeer onvoorspelbaar.”






