Na 2026 verdwijnt de GP van Nederland van de F1-kalender. De voorbije weken waren er al geruchten dat de organisatoren van de ‘Dutch GP’ overwogen om het contract dat volgend jaar normaal afliep niet te verlengen.
“Er lagen diverse opties op tafel om door te gaan. We konden rouleren met andere circuits, er waren ook mogelijkheden om jaarlijks door te gaan,” aldus Dutch-GP directeur Robert van Overdijk volgens de ‘NOS’.
“We hebben heel veel afwegingen gemaakt en dit is de uitkomst. Uiteindelijk is het ónze keuze. Misschien is de F1-top verrast, maar ze respecteren en snappen ons zeker. Ze weten hoe wij moeten werken.”
“In 2026 sluiten we een iconisch tijdperk in de Nederlandse sportgeschiedenis af. Max Verstappen is daarin natuurlijk de grote kartrekker geweest. Wat mij betreft de grootste Nederlandse sportheld ooit. Laten we vooral genieten van het feit dat er nog twee raceweekends op komst zijn.”