Na een teleurstellende prestatie van Ferrari in Azerbeidzjan heeft Charles Leclerc gewaarschuwd dat wat Ferrari betreft er weinig tot geen hoop is dat ze nog opmerkelijk beter zullen worden voor het einde van het seizoen.
Na een crash in Q3 van Leclerc en een vroegtijdige uitschakeling in Q2 van Lewis Hamilton eindigden Hamilton en Leclerc respectievelijk achtste en negende tijdens de race. Een teleurstellend resultaat dus voor Ferrari dat in de tussenstand van het constructeurskampioenschap Mercedes aan zich voorbij ziet gaan in de strijd om de tweede plaats.
Of Ferrari die tweede plaats zal kunnen heroveren valt af te wachten want volgens Leclerc zitten er geen grote verbeteringen meer aan te komen bij Ferrari en dat zal uiteraard zijn gevolgen hebben voor de competitiviteit.
“Eerlijk, het is makkelijk om de wagen met de vinger te wijzen omdat hij moeilijk is om mee te rijden, en ik denk dat we over het algemeen een nadeel hebben wanneer het koud is. Maar ik vind dat ik het zelf ook niet zo goed heb gedaan dit weekend,” aldus Leclerc tegenover ‘Viaplay’. “Dit is tot dusver één van mijn sterkste seizoenen in de F1 maar dit weekend heb ik niet op het vereiste niveau gepresteerd en daarvoor neem ik de verantwoordelijkheid.”
“De fout in Q3 zorgde ervoor dat we achter wagens moesten starten die niet de snelheid in hun wagen hadden die wij in de wagen hadden, maar deze wagens waren snel op de rechte stukken en dat maakte het moeilijk voor mij om in te halen. Ik was heel de race dan ook een beetje een passagier omdat ik in het verkeer zat en ik kon de plaatsen die ik verloren had tijdens de kwalificatie niet goedmaken.”
Opvallend is dat Ferrari dit seizoen nog geen enkele race wist te winnen, op de overwinning van Lewis Hamilton tijdens de sprintrace in China na, en volgens Charles Leclerc moeten we in tegenstelling tot vorig seizoen niet verwachten dat ze bij Ferrari een sterk einde van het seizoen zullen beleven. Toen won Ferrari in Monza, Austin en Mexico nadat ze in Italië een belangrijke update op de wagen hadden geïntroduceerd.
“Het gaat moeilijk worden. Het is niet dezelfde situatie als vorig jaar. Vorig jaar hadden we een upgrade van de vloer in Monza en dat bezorgde ons een grote stap vooruit,” besloot Leclerc. “Dit jaar hebben we die niet dus ik denk dat we geen hoop koesteren dat het significant beter zal gaan.”






