De stewards hebben een oordeel geveld in het zogenaamde ‘Right of review’ dat Williams had aangevraagd rond de straf die Carlos Sainz tijdens de GP van Nederland kreeg. Door het oordeel van de stewards wordt de straf nu gedeeltelijk teruggedraaid.
Na een aanrijding met Liam Lawson tijdens de GP van Nederland kreeg Carlos Sainz van de stewards een tijdstraf van tien seconden en twee strafpunten op zijn superlicentie. Toen Carlos Sainz over de boordradio vernam dat hij voor het incident met Lawson een tijdstraf kreeg schreeuwde hij het uit en zei hij dat hij een goed gesprek met de stewards wilde voeren.
Uiteindelijk besloot Williams om een ‘Right of Review-procedure’ op te starten. Daarbij moet er echter aan de stewards ‘nieuw bewijsmateriaal’ aangeleverd worden alvorens de stewards dergelijke procedure verder in overweging nemen. Het ‘right of review’ werd goedgekeurd op basis van de nieuwe beelden van de 360 graden-camera die Williams had ingediend.
Vervolgens waren de stewards het eens met Williams dat het om een zogenaamd race-incident ging en daarom besloten de stewards om de twee strafpunten die Carlos Sainz had gekregen terug te draaien. Het terugdraaien van de tien seconden tijdstraf ging niet omdat de tijdstraf al tijdens een pitstop was uitgevoerd door Sainz.






