Tijdens de sprintrace op zaterdag kwam het tot een opmerkelijk ‘incident’ tussen Mercedes-rijders George Russell en Kimi Antonelli. Die laatste deed over de boordradio uitvoerig zijn beklag, waarna hij de les werd gelezen door Toto Wolff. Na afloop wou Antonelli vooral ‘duidelijkheid’ verkrijgen.
Na afloop van de sprint, maar voor de kwalificatie voor de race op zondag, ging Mercedes-motorsportbaas Toto Wolff in gesprek met Kimi Antonelli en George Russell. De situatie moest uitgeklaard worden en tegenover de media liet Antonelli verstaan wat hij van het gesprek verwachtte.
“Ik denk dat we zeker wat meer duidelijkheid nodig hebben, en als dat eenmaal duidelijk is, komt alles goed,” aldus Antonelli na de sprintrace. “Ik denk dat ik het zeker nog een keer moet navragen. Maar het belangrijkste voor het team is dat er geen contact is, dat we niet tegen elkaar aan botsen, want uiteindelijk scheelde het niet veel.”
“Dat is het allerbelangrijkste voor het team. Als rijder wil je natuurlijk ook niet tegen je eigen teamgenoot aan botsen. We willen allemaal het beste voor elkaar, maar ook voor het team.”
“Dus we zullen het zeker ophelderen, en dan komt alles goed.”
“We houden vergaderingen voor de races, en dat is wat we in de kleedkamer bespreken. En natuurlijk racen we om te winnen, en we doen ons best om onze positie te verdedigen.”
“Ik heb de betekenis van die bijeenkomst waarschijnlijk iets anders begrepen. Maar ik moet het natuurlijk nog eens nakijken.”
“De emoties liepen hoog op en ik was natuurlijk erg geïrriteerd, maar ik moet het gewoon nog eens bekijken. We gaan er zeker over praten en het ophelderen.”
Na afloop van de kwalificatie, uren nadat het incident tijdens de sprintrace had plaatsgevonden, zei Antonelli het volgende: “We hebben erover gepraat en het opgehelderd, en nu is alles in orde. We hebben het dus doorgenomen en met Toto gesproken, en alles is nu goed.”






