Heeft Lando Norris tijdens de GP van Azerbeidzjan een unieke kans gemist om in de titelstrijd stevig in te lopen op Oscar Piastri? Lando Norris vindt zelf alvast van niet en spreekt zijn criticasters tegen die dat wel beweren.
Met teamgenoot Oscar Piastri die crashte tijdens de openingsronde van de GP van Azerbeidzjan leek Lando Norris gisteren een ‘gouden kans’ te krijgen om zijn achterstand in de wk-tussenstand serieus te verkleinen. Uiteindelijk finishte Norris slechts als zevende en liep hij daardoor ook slechts zes punten in op Piastri.
Norris zelf vindt alvast niet dat hij een ‘gouden kans’ gemist heeft om op Piastri in te lopen. Volgens hem was het gewoon een kwestie van dat er niet veel meer in zat en dat McLaren niet competitief genoeg was in Azerbeidzjan om voor bijvoorbeeld de podiumplaatsen mee te doen.
“Ik doe iedere race mijn best”, zei Norris na afloop van de race. “Wanneer je het zo bekijkt dan was iedere race waarin ik tweede of slechter eindigde ook een gemiste kans. Het maakt me niet echt uit hoe de mensen ernaar kijken.”
“Uiteraard had ik het op zaterdag beter moeten doen maar ik ging als eerste de baan op. Dat was gewoon een beslissing die genomen werd en waarvoor we de prijs betaalden.”
“Ik had ook in de muur kunnen eindigen, rechtdoor kunnen schieten of er had iets erg kunnen gebeuren. Ik heb het gevoel dat we vandaag zeer dicht bij het maximaliseren van wat er in de wagen zat kwamen. Van buitenaf zag het er zo misschien niet uit maar we worstelden met de snelheid.”
Net als in Monza liep ook deze keer de pitstop van Lando Norris niet geheel vlekkeloos. De pitcrew werkte zijn pitstop af in een ’trage’ 4,1 seconde en dat was eveneens een beperkende factor in het eventueel behalen van een net iets beter resultaat tijdens de race.
“We waren niet al te optimistisch over onze snelheid tijdens de race,” gaf Norris na afloop toe. “We worstelden duidelijk wat. Ik denk niet dat de snelheid slecht was, het was gewoon te moeilijk om in te halen.”
“Ik doe mijn uiterste best. Ik weet dat ik nog veel punten moet goedmaken tegenover een goede rijder, een ongelooflijke rijder. Ik moet gewoon rustig blijven.”






