Lewis Hamilton over aanpassen ‘Flexi-wings’: “Niets is er veranderd, wat een verkwisting van geld!”

Ferrari
Ferrari

Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is niet te spreken over de striktere regels rond de veelbesproken ‘Flexi-wings’. Op basis van de resultaten van de oefensessies en de kwalificatie in Spanje lijkt er in de onderlinge krachtsverhoudingen tussen de teams niets veranderd. Hamilton vindt het dan ook een verkwisting van geld.

Hamilton kwalificeerde zich als vijfde voor de race, wat een evenaring van zijn beste kwalificatie voor een grand prix dit seizoen is. Enkel tijdens de sprintrace in China kwalificeerde Hamilton zich beter maar dat was dus niet voor een ‘normale race’. Ondanks het feit dat hij zich met een vijfde plaats goed kwalificeerde was Hamilton vooral niet te spreken over de striktere regels met betrekking tot het doorbuigen van de voorvleugels, de zogenaamde ‘Flexi-wings’.

“De balans is zeker niet zo goed als wat we daarvoor hadden. Maar het heeft geen verschil gemaakt (voor de voorsprong van McLaren),” aldus Hamilton over de impact van de striktere regels.

“Wat een verkwisting van geld, iedereen heeft er gewoon geld aan kwijtgespeeld. Het heeft letterlijk niets veranderd. Iedereen zijn voorvleugel buigt nog steeds door, het is alleen maar half zoveel en iedereen heeft nieuwe vleugels moeten maken en daardoor meer geld moeten uitgeven. Dat is echt niet zinvol.”

Volgens Hamilton had al dat geld veel beter gebruikt kunnen worden: “De sport had dat geld aan het goede doel moeten geven.”

Hamilton zelf geloofde naar eigen zeggen nooit dat de striktere regels de pikorde en onderlinge krachtsverhoudingen sterk zou beïnvloeden.

“Nee, dat verwachtte ik niet,” zei Hamilton toen men hem vroeg of hij verwacht had dat de boel door elkaar zou geschud worden. “Ik reed ermee in de simulator en het was redelijk hetzelfde, een beetje meer overstuur in de zeer snelle bochten.”

Ondanks de striktere regels blijft McLaren ook nu dus nog steeds quasi ongrijpbaar voor de concurrentie en al zeker voor Ferrari.

“Ja, ze zijn ongrijpbaar. Ze hebben geweldig werk verricht,” aldus Hamilton. “Vergeleken met mij is het een halve seconde, maar tegenover de jongens voor mij is het drie tienden. Het is geen onmogelijke achterstand om goed te maken maar er kruipt maanden tijd in het ontwikkelen en verbeteren van de wagen met een tiende.”

“We hebben geen halve seconde verbetering die eraan zit te komen, iets dat nodig is om hen te kunnen kloppen.”

Wat de race betreft hoopt Hamilton dat hij van op P5 een sterke race kan rijden met een goede strategie en goed bandenmanagement, dat zal cruciaal zijn om een goed resultaat te kunnen neerzetten.

“Ik kijk er naar uit. Ik heb op vrijdag een wat langere run gereden. Het zal close zijn tussen iedereen. Het is verbazingwekkend hoe iedereen zich zo dicht bij elkaar bevindt. Een half tiende kan het verschil betekenen tussen een zesde of een elfde plaats,” aldus Hamilton tegenover ‘Sky Sports F1’.

“De lange runs zullen voor iedereen uitdagend zijn. De meeste rijders beschikken over zachte banden en één setje medium-banden. Charles en enkele andere rijders hebben twee setjes medium.”

“Welke banden zijn het best? Welke strategie is de beste? Het zal belangrijk zijn om een goede start te hebben. Het is mijn doel om te proberen op het podium te geraken. Ik weet niet hoe lang het geleden is dat ik daar nog eens gestaan heb.”