Opmerkelijke blunder bij terugkeer van de F1 naar Maleisië

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Na negen jaar keert de Formule 1 terug naar Maleisië en het Sepang International Circuit, weliswaar voor de GP van Bahrein, maar daarbij werd er voorafgaand aan het begin van het raceweekend een opmerkelijke blunder ontdekt.

Uiteraard hadden niet alleen de teams en de rijders minder tijd dan gebruikelijk om zich voor te bereiden op de onverwachte terugkeer naar Maleisië, ook op het Sepang International Circuit moest er veel werk verricht worden. Naast bannering en allerlei veiligheidsmaatregelen moesten uiteraard ook de startvakken voor de startgrid geschilderd worden en daarbij liep er duidelijk iets grondig mis.

Tijdens de zogenaamde ’track walks’ aan het begin van het raceweekend ontdekten officials van de FIA dat het gridvak van de polepositie aan de linkerkant van het rechte stuk was geschilderd. Op het Sepang International Circuit wordt de eerste plaats op de startgrid echter traditioneel aan de rechterkant geschilderd, zoals ook tijdens de laatste F1-race in 2017 het geval was.

De baanmedewerkers en schilders ging daarbij echter niet in de fout, het waren de schriftelijke instructies die fout waren en waarop het startvak van P1 foutief links voorzien was.

Het gevolg was dat de zwarte verfborstel bovengehaald moest worden om de verkeerde markeringen te overschilderen. Al de overige gridposities moesten ook hernummerd worden. Het startvak dat oorspronkelijk als P2 was voorzien werd dus P1 en achteraan was er uiteraard een extra startvak nodig.

Toch was het daarmee nog niet opgelost want door de verplaatsing lag de startlijn te dicht bij het voorste gridvak. Het F1-reglement schrijft voor dat er tussen de startlijn en het eerste startvak exact één meter moet zitten. Daarom werd de startstreep iets naar voor geschilderd.