Ondanks een crash en opgave tijdens de sprintrace, en een kwalificatie op P4 voor de race op zondag, blijft Oscar Piastri geloven in de wereldtitel.
Het was een dag waarop Oscar Piastri vooral moest incasseren gisteren maar ondanks het feit dat de situatie er in de titelstrijd steeds slechter voor hem begint uit te zien blijft de Australiër geloven in zijn titelkansen. Piastri is er immers van overtuigd dat, ondanks zijn crash tijdens de sprintrace, hij de voorbije races wel degelijk voor een ommekeer heeft kunnen zorgen en zich opnieuw beter in de wagen voelt.
“Ik denk dat er in Austin en Mexico duidelijk dingen waren om uit te leren en ik had gewoon geen comfortabel gevoel in de wagen door waaraan ik me moest aanpassen,” aldus Piastri. “Dit weekend, zeker gisteren (vrijdag), voelde veel normaler aan. Vanaf het eerste rondje in de oefensessie voelde ik me comfortabel, de rondetijd kwam ook makkelijk.”
“Vandaag was wat meer tricky op het vlak van de omstandigheden en ik probeerde gewoon alles eruit te halen, maar ik denk niet dat ik dit weekend dezelfde problemen had.”
“Ik geloof nog steeds dat ik races kan winnen, dat ik het kampioenschap kan winnen, maar het is uiteraard allemaal niet zo eenvoudig momenteel.”
Over zijn crash tijdens de sprintrace, veroorzaakt doordat hij wat te veel over de natte kerbstones reed, had Piastri het volgende te zeggen.
“Ik gebruikte de kerb een beetje de ronde ervoor en ondervond toen geen problemen,” aldus Piastri. “Achteraf gezien waren er enkele wagens ervoor die de kerbstones ook gebruikten en waardoor er mogelijk wat meer water op de kerbstones lag. Ik had sowieso daar niet moeten rijden maar het circuit bevond zich in een andere staat dan de ronde ervoor en ik was duidelijk niet de enige rijder die daardoor verrast was.”
Enkele seconden na Oscar Piastri crashten inderdaad ook Nico Hulkenberg en Franco Colapinto op exact dezelfde plaats toen ze over dezelfde kerbstones reden.
“Opnieuw, ik had waarschijnlijk niet over die kerbstone moeten rijden, het was wat ongelukkig want de gevolgen waren groot.”
Wat zijn kansen voor de race betreft, die hij van op P4 zal aanvatten, beseft Piastri dat hij terrein zal moeten goedmaken om de schade in het kampioenschap te beperken.
“Ik zal gewoon enkele wagens moeten passeren,” aldus Piastri. “Dat is het enige dat ik kan doen. gewoon proberen om eventuele opportuniteiten die zich aandienen te proberen benutten en vervolgens zien wat er gebeurt.”






