Stoffel Vandoorne: “Ik wil graag met Max Verstappen deelnemen aan 24u van Le Mans”

Aston Martin F1 team
Aston Martin F1 team

Zien we onze landgenoot Stoffel Vandoorne ooit samen met Max Verstappen deelnemen aan de 24u van Le Mans?

Stoffel Vandoorne reed voor McLaren toen de renstal haar moeilijkste periode in de geschiedenis van de sport meemaakte. Na zijn F1-afscheid reed Vandoorne in de Formule E en het WEC en het is vooral die laatste raceklasse die ook Max Verstappen interesseert.

Max Verstappen nam op de Nordschleife Nürburgring al in een GT3-bolide deel aan een NLS-race, een race die hij samen met Chris Lulham meteen won. Verstappen liet bovendien zijn ambitie blijken om in de toekomst deel te nemen aan de 24u op de Nordschleife Nürburgring en zelfs de 24u van Le Mans.

“Max volgt ook alles. Hij weet alles over iedereen, wat de resultaten zijn, hoe de race verlopen is en ga zo maar door. Hij heeft een hele grote passie voor de sport in het algemeen. Daarom zie je hem soms ook in GT3’s rijden. Alles wat vier wielen heeft, dat probeert hij zo’n beetje,” aldus Stoffel Vandoorne tegenover ‘Motorsport.com’.

En zo zou het best kunnen dat de paden van Stoffel Vandoorne en Max Verstappen elkaar kruisen in het endurance-racen: “Het zou wel leuk zijn als we in de toekomst samen Le Mans kunnen doen, ja. Daar zou ik zeker geen nee tegen zeggen.”

Vandoorne kwam in gesprek met ‘Motorsport.com’ ook, terug op zijn F1-periode bij McLaren. De renstal heeft sindsdien een enorm grote vooruitgang geboekt.

“Ze hebben sindsdien hele grote stappen vooruit gemaakt. Toen ik daar zat, enkele jaren geleden, waren dat waarschijnlijk ook de slechtste jaren. We zaten een beetje in een crisisfase,” blikt Vandoorne terug op de weg die McLaren sinds zijn periode daar heeft afgelegd.

“Maar de progressie die ze sinds die tijd hebben geboekt en de stabiliteit die ze nu hebben, is heel indrukwekkend om te zien. Ik denk dat ze nu veel meer stabiliteit binnen het team hebben en ook echt begrijpen wat er met deze auto’s moest worden gedaan. Ze zijn nu simpelweg het team om te verslaan in de Formule 1.”