Fernando Alonso haalt snoeihard uit naar Alex Albon: “Het niveau van de coureurs achteraan is erg laag”

Aston Martin F1 team
Aston Martin F1 team

Tweevoudig F1-kampioen Fernando Alonso heeft na de GP van de Verenigde Staten stevig uitgehaald naar Alex Albon. Alonso zag zijn kansen op punten al in de openingsronde in rook opgaan na een aanvaring met de Williams-rijder. Volgens Alonso illustreert het incident vooral hoe riskant het is om achteraan op de startgrid te vertrekken.

De frustratie bij Fernando Alonso was na afloop van de race in Austin duidelijk voelbaar. De Spanjaard begon de wedstrijd vanaf de twaalfde startplaats, maar kwam al in de openingsronde in de problemen toen hij in bocht elf in aanraking kwam met Alex Albon.

De Williams-rijder probeerde Alonso langs de binnenkant te passeren maar daarbij raakten beide wagens elkaar. De Aston Martin liep aanzienlijke schade op, waardoor Alonso uiteindelijk niet verder kwam dan de zestiende plaats. Na afloop nam de 44-jarige Spanjaard geen blad voor de mond en richtte hij zijn pijlen rechtstreeks op Albon.

“Wanneer je achteraan op de startgrid vertrekt, loop je altijd dit soort risico’s”, verklaarde Alonso. “Het niveau van de coureurs achteraan het veld is momenteel erg laag, zoals we vandaag bij Alex hebben gezien. We moeten onze wagen verbeteren en ervoor zorgen dat we hoger op de grid kunnen starten.”

Volgens Alonso had de aanvaring bijzonder zware gevolgen voor het rijgedrag van zijn Aston Martin. Hij vermoedde zelfs dat de vloer van zijn wagen vrijwel volledig beschadigd was geraakt.

Dat maakte de teleurstelling des te groter want opmerkelijk genoeg beschouwde Alonso de race in Austin als een van de sterkste optredens van Aston Martin dit seizoen.

“Ik denk dat dit qua competitiviteit veruit onze beste race van het jaar was”, vertelde hij. “De wagen voelde bijzonder sterk aan en we hadden de banden goed onder controle. Ondanks de aanzienlijke schade die we in de eerste ronde opliepen, bleven we verrassend competitief.”

De tweevoudig wereldkampioen was ervan overtuigd dat er zonder het incident punten binnen handbereik lagen.

“Op basis van onze snelheid hadden we vandaag misschien als negende of tiende kunnen finishen. Het was wellicht onze beste en sterkste race van het seizoen maar alles werd in de eerste ronde verpest door dat incident in bocht elf.”

Toch blijft het voor Aston Martin moeilijk om die competitiviteit op ieder circuit te tonen. Alonso erkende dat de prestaties van zijn team sterk kunnen schommelen naargelang de karakteristieken van het circuit.

“Soms zijn we beter, soms slechter. Veel hangt af van de krachtbron en hoeveel invloed die op een bepaald circuit heeft”, legde hij uit.