Het Cadillac F1 team staat nog maar enkele maanden op de startgrid van de Formule 1 maar net als alle andere teams heeft het daarbij uiteindelijk één doel: het beste F1-team op de startgrid worden en de wereldtitel.
Volop met geld smijten om het beste F1-team te worden heeft in het verleden nooit gewerkt, kijk bijvoorbeeld maar wat Toyota ooit overkwam, maar zeker nu met het budgetplafond is dat geen mogelijkheid. Maar hoe wil Cadillac dan vanuit de achterhoede opklimmen naar de absolute top van de Formule 1?
Volgens teambaas Graeme Lowdon is het creëren van een goede werkomgeving daarbij cruciaal. Die goede werkomgeving zorgt voor een goede sfeer, zorgt voor betere prestaties en trekt nieuwe mensen en toptalenten aan.
“Dat hoop ik,” antwoordt Lowdon op de vraag van ‘RacingNews365’ of het Cadillac F1 team momenteel aantrekkelijk genoeg is om het beste personeel aan te trekken. “Ik hoop dat we hebben laten zien dat we een team zijn met grote ambities. We willen ons voortdurend verbeteren.”
“Ik denk dat dat aantrekkelijk is voor goede mensen. De uitdaging is voor iedereen zichtbaar. Dat is duidelijk. Ik denk dat er ook veel mensen zijn die dat juist aantrekkelijk vinden: onderdeel zijn van iets nieuws en een grote uitdaging aangaan.”
“Hopelijk hebben we ook laten zien dat de manier waarop wij willen werken voor een goede omgeving zorgt. Het is in de basis een raceteam en ik denk dat de beste teams ter wereld zijn gebouwd rondom die mentaliteit, met een omgeving waarin topprestaties centraal staan. Dat is precies wat wij proberen op te bouwen.”
In zijn standpunt om aantrekkelijker te worden en door te groeien naar de absolute top doet Graeme Lowdon trouwens denken aan hoe Red Bull Racing naar de top van de Formule 1 is gegroeid. Een goede werksfeer en werkomgeving die mensen en talent aantrekt en waardoor je als renstal verder groeit naar je uiteindelijke doel: wereldkampioen worden.
“Het is niet eenvoudig, maar als we het goed doen, denk ik dat het team echt aantrekkelijk wordt. Een van onze managers zei intern iets waar ik het volledig mee eens ben: we willen dat dit het team wordt waar iedereen bij wil horen, waar iedereen trots op is om onderdeel van te zijn en waar niemand wil vertrekken. Als we dat kunnen bereiken, trekken we de allerbeste mensen aan, bouwen we het allerbeste team en zullen de resultaten hopelijk vanzelf volgen.”






