Tijdens haar thuisrace in Monza introduceert Ferrari een belangrijke update voor haar F1-motor en die is welgekomen want op het hogesnelheidscircuit is iedere extra pk belangrijk. Bovendien heeft Ferrari al heel het seizoen een achterstand op motorisch vlak.
Na overwinningen van McLaren en Lando Norris in Hongarije en Nederland lijkt Ferrari achter Mercedes en McLaren te zijn teruggevallen. De update voor de motor moet Ferrari helpen om competitiever te zijn tijdens de resterende races van het seizoen.
De timing voor de motorboost is ideaal want deze vindt dus plaats op het hogesnelheidscircuit van Monza waar ze voor de gepassioneerde tifosi zullen racen.
“Monza is altijd een heel speciaal weekend voor Ferrari,” aldus Ferrari-teambaas Frederic Vasseur. “Racen voor onze tifosi geeft het hele team ongelooflijke energie, en dit jaar komt daar een extra emotionele dimensie bij, omdat we Michael Schumacher en de erfenis die hij in onze gemeenschap heeft achtergelaten, zullen eren.”
“Zijn onophoudelijke streven naar verbetering, oog voor detail en sterke geloof in teamwork zijn waarden die vandaag de dag nog steeds essentieel voor ons zijn.”
“Wat de prestaties betreft, introduceren we een vernieuwde krachtbron als onderdeel van de ontwikkelingsmogelijkheden binnen ADUO. Het is een stap in de goede richting en, zoals we weten, draait het dit jaar vooral om kleine verbeteringen.”
De motorupgrade zou voor zo’n 15 pk extra motorvermogen zorgen, wat vooral op de rechte stukken van Monza erg welgekomen is.






