Lewis Hamilton na teleurstellende laatste kwalificatie voor Mercedes: “Ik heb weeral pech, maar het is oké”

Mercedes F1 team
Mercedes F1 team

Lewis Hamilton laat weten het paaltje dat kwam vast te zitten onder zijn F1-bolide “gewoon weer zijn geluk” was, nadat zijn laatste kwalificatie voor Mercedes eindigde in Q1.

Zijn laatste kwalificatie voor Mercedes werd een ware nachtmerrie voor de zevenvoudig wereldkampioen, hij kwam niet verder dan een achttiende plaats in de kwalificaties voor de GP van Abu Dhabi.

De boosdoener was een paaltje dat Kevin Magnussen onopzettelijk op de baan katapulteerde toen hij Hamilton vrije baan wilde geven voor een snelle ronde. De Mercedes-rijder kon het kleinood onmogelijk ontwijken, het kwam vast te zitten aan de onderkant van zijn bolide.

Het paaltje verstoorde de aerodynamica van de W15 van Hamilton dusdanig dat hij negen honderdsten van een seconde tekort kwam om door te stoten naar Q2. 

“Ik heb weeral pech, maar het is oké,” reageerde een gelaten Hamilton bij ‘Sky Sports F1.’ “We hebben zo hard geprobeerd om de set-up te verbeteren, we hebben de auto op een geweldige plek gekregen en het zag er goed uit in de derde vrije oefensessie.”

“Vervolgens was de timing van de sessie niet optimaal, want ik was de laatste op de baan en aan het eind belandde ik natuurlijk achter een van de Alpines, dus ik kwam tijd te kort.”

Hamilton zal als zestiende aan de race beginnen dankzij gridstraffen voor Charles Leclerc en Alex Albon. Hij had graag afscheid genomen van Mercedes met een podium en hoewel dat momenteel ver weg lijkt wil hij er toch nog het beste van maken.

“Ik zal het proberen. Zoals ik al zei, de auto voelt goed aan,” blikt Hamilton vooruit naar zijn laatste race voor Mercedes. “Om van de eerst en tweede vrije oefensessie, waar ik altijd redelijk in de top vijf zat, naar de achttiende plaats te gaan, verandert zeker de kijk op het weekend, maar ik probeer er nog steeds echt bij te zijn. Ik ben nog steeds erg dankbaar.”

“De auto was compleet anders dit weekend, hij reed zoveel lekkerder, dus mijn verwachtingen waren hooggespannen, maar het is wat het is. Ik zal proberen om daarvan terug te vechten.”

Teambaas Toto Wolff gaf toe dat zijn team Hamilton in de steek heeft gelaten op strategisch vlak

“Ik moet mijn excuses aanbieden aan Lewis en aan iedereen in het team die zo hard heeft gewerkt om er voor hem een geweldig einde van te maken,” zei hij.

“Hij was de snelste man met de set-up die we voor de auto hadden gekozen, ook om te experimenteren voor volgend jaar, en we hebben hem totaal teleurgesteld.”

“Het was een idiote fout om niet eerder te gaan. Onvergeeflijk. Onvergeeflijk. Ik ben zelden zo down geweest over wat er is gebeurd. Misschien is het een samenvatting van de laatste races die we met hem hebben gereden, maar dit is het ergste, want… het was gewoon idioot.”