Max Verstappen heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij een bewonderaar is van Michael Schumacher en dat laat hij nog maar eens merken in een stuk dat hij schreef voor ‘Road Rat Magazine.’
De families Verstappen en Schumacher kwamen vroeger geregeld bij elkaar over de vloer en ze maakten familie uitstapjes, iets waar Max Verstappen naar eigen zeggen mooie herinneringen aan overgehouden heeft.
In het voorwoord voor het ‘Road Rat Magazine’ gaat Verstappen dieper in op zijn voorbeelden in de sport en daarin steekt hij nadrukkelijk de loftrompet af over Michael Schumacher. De Nederlander laat ook optekenen dat hij, naast de rijder die de zevenvoudige wereldkampioen was, ook veel respect voor hem heeft als familieman.
“Als coureur moet je natuurtalent hebben. Anders kom je simpelweg niet eens in de Formule 1,” aldus Verstappen. “Maar er zijn veel mensen met het talent om hard te rijden.”
“Daarna draait het om hoe hard je ervoor werkt, hoe je dat talent verbetert, ervaring opdoet, leert hoe een auto werkt.”
“Ik ken genoeg coureurs die nog steeds enorm getalenteerd zijn, maar het niet hebben gehaald in de Formule 1.”
“Misschien hebben ze er gewoon niet hard genoeg voor gewerkt.”
“Michael Schumacher is voor mij de coureur die altijd hard werkte, die alles gaf wat hij had. Er waren geen compromissen. Het enige dat telde, was winnen, het maakte niet uit hoe, zolang hij maar won.”
“In vergelijking met veel andere coureurs was hij ook zijn tijd ver vooruit op het gebied van fitheid. Hij zorgde echt goed voor zichzelf, zorgde er altijd voor dat hij in topvorm was om te presteren, zonder excuses.”
“Als je al die factoren samenvoegt, dan is dat wat Michael tot een geweldige coureur maakte.”
“Hij en mijn vader waren vrienden. We gingen soms samen op vakantie, en we hebben nog steeds videobeelden van die tijd, mooie herinneringen, zeker.”
“Ik vind het mooi dat Michael een echte familieman is.”






