In de aanloop naar de GP van Hongarije heeft McLaren laten weten dat het op de Hungaroring een belangrijk pakket met updates zal introduceren.
De ontwikkelingsstrijd wordt steeds intenser naarmate dat het seizoen vordert en steeds meer teams introduceren grote pakketten met updates om hun wagen te verbeteren en tegenover de concurrentie competitiever te worden. Zo ook McLaren dat voor haar MCL40 op de Hungaroring een groot pakket met updates introduceert.
Het pakket aan updates omvat naast een nieuwe vloer ook verschillende nieuwe aerodynamische onderdelen die tijdens de oefensessies op de Hungaroring verder geëvalueerd zullen worden. Ook de eigen versie van een ‘Macarena-wing’ wordt op de Hungaroring opnieuw geïntroduceerd. McLaren liet echter al verstaan dat de ‘Macarena-wing’ in Hongarije en Nederland waarschijnlijk nog niet tijdens de race zal gebruikt worden. De engineers zijn immers eerst nog bezig met het verder onderzoeken van het potentieel en de werking van de speciale achtervleugel.
“Op weg naar Hongarije kijken we uit naar een heel andere uitdaging op de Hungaroring en de laatste race voor de zomerstop”, aldus Randy Singh, senior racedirecteur van McLaren. “Het is een circuit dat een pakket met veel downforce vereist en vertrouwen beloont bij het remmen, een sterk insturen van de bocht en goede tractie. De combinatie van hoge temperaturen, meedogenloze bochten en korte rechte stukken maakt bandenmanagement cruciaal.”
“Zoals altijd dit seizoen zullen we ons ook richten op het optimaal benutten van de kracht van onze motor gedurende de ronde en op het begrijpen hoe de aangepaste inhaaleigenschappen de strategie beïnvloeden.”
Volgens Singh is het als team cruciaal om data te verzamelen over. nieuwe onderdelen en hoe klein een upgrade ook is in het bijdragen aan de performance, elke stap vooruit is belangrijk.
“We krijgen dit weekend ook een upgrade-pakket binnen, en in zo’n competitief seizoen is elke ontwikkeling belangrijk. Het is dus geweldig om tijdens de oefensessies meer inzicht te krijgen in de prestaties van die onderdelen,” blikte Singh verder vooruit naar de GP van Hongarije.
“Ons doel is om alles wat we tot onze beschikking hebben te maximaliseren, het positieve momentum mee te nemen naar de zomerstop en onszelf in een zo sterk mogelijke positie te plaatsen voor de tweede helft van het kampioenschap.”






