Hij mocht bij Ferrari zijn F1-debuut maken als invaller voor Carlos Sainz en maakte meteen een bijzonder goede indruk. Vervolgens kreeg hij een racezitje bij het Haas F1 team, maar Oliver Bearman steekt niet onder stoelen of banken dat zijn uiteindelijke doel is om terug een racezitje bij Ferrari te kunnen bekomen.
Oliver Bearman beseft dat hij nog een bijzonder lange weg heeft af te leggen om ooit een racezitje bij het Haas F1 team te bekomen. Bearman werd op jonge leeftijd opgenomen in het talentenprogramma van Ferrari voor jonge rijders, hij geniet dus de steun van Ferrari en hij probeert dan ook te werken aan een toekomst als Ferrari F1-piloot.
“Ik ging naar dat trainingskamp en moest ze ervan overtuigen me te contracteren, want ze probeerden eigenlijk kartcoureurs te contracteren, geen Formule 4-coureurs,” vertelt Bearman in de ‘Up To Speed-podcast’. “Ik zou graag willen zeggen dat ik vol zelfvertrouwen daarheen ging, maar ik was erg nerveus voor de meeting met de jongens.”
“Maar we gingen de baan op en lieten ze met eigen ogen zien waartoe we in staat waren, en dat is echt gaaf wat ze doen. Ze testen de coureurs voor hun ogen. Het is net als scouting in het voetbal, ze zien precies wat ze kunnen.”
Bearman greep zijn kans met beide handen en uiteindelijk bleek het de voorbode van een invalbeurt bij Ferrari toen Carlos Sainz in 2024 niet kon deelnemen aan de GP van Saoedi-Arabië. Nu hoopt Bearman uiteraard dat hij in de toekomst opnieuw voor Ferrari zal kunnen racen.
“Ik hoop ooit het Ferrari-pak aan te trekken en voor ze te racen, maar ik begrijp dat het een lange weg is. Ik moet bewijzen dat ik in staat ben om voor Ferrari te racen,” aldus Bearman. “De druk is natuurlijk veel hoger bij een topteam als dat, dus het is erg leuk om met Haas te blijven samenwerken en ik leer er ook enorm veel van.”
Oliver Bearman is niet vergeten dat Ferrari hem de kans heeft gegeven en daarvoor wil hij uiteraard iets terugdoen. Een Ferrari-racezitje bemachtigen is dan ook het doel.
“Dat is natuurlijk mijn doel, vooral gezien het vertrouwen dat ze me hebben gegeven,” legt Bearman uit. “Allereerst dat ze me in hun academie hebben opgenomen en zoveel in me hebben geïnvesteerd, van de Formule 3 tot de Formule 1, me deze plek bij Haas hebben gegeven, en me ook hun auto toevertrouwden toen Carlos (Sainz) ziek was.”
“Ze hadden andere reservecoureurs met meer ervaring, maar ze waagden de gok met de 18-jarige, en gelukkig pakte het goed uit.”
“Ze hebben me dus enorm veel vertrouwen gegeven en vanaf het begin in me geloofd.”






