Toto Wolff: “Wat Max Verstappen tegenover George Russell deed is onbegrijpelijk”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

In een reactie kort na de race liet Mercedes-motorsportbaas Toto Wolff verstaan het onbegrijpelijk te vinden wat Max Verstappen tegenover George Russell deed, namelijk iets dat leek op opzettelijk inrijden op hem.

“Ik hoorde nog maar net dat Max eigenlijk de vraag kreeg om hem voorbij te laten. Ik weet het niet,” zei Wolff meteen na afloop van de race. We dachten tijdens de race dat hij een probleem met de wagen had en dat hij daarom zo traag uit bocht 4 kwam gereden.”

“Ik bedoel, als het een soort verkeersagressie was, wat ik me moeilijk kan inbeelden omdat het te duidelijk zou zijn, dan is dat niet goed. Maar het ding is, ik begrijp niet waarop hij zich richtte.”

Volgens Toto Wolff had het even goed een vreemd tactisch manoeuvre van Verstappen kunnen zijn.

“Wou hij George laten passeren en onmiddellijk terug inhalen, wou hij George met zijn wagen kortstondig voorop laten? En vervolgens zoals met de oude DRS-spelletjes die gespeeld werden hem onmiddellijk opnieuw inhalen?”

“Voor mij is dit onbegrijpbaar. Maar opnieuw, ik ken de exacte drijfveren niet en ik wil hier niet gewoon staan roepen dat het een soort verkeersagressie was.”

“Laat ons zien wat zijn argumenten zijn. Het was niet mooi om te zien.”