Alex Albon krijgt ‘gridstraf’ voor overtreding die tijdens sprintkwalificatie te laat werd opgemerkt

Williams
Williams

Williams-rijder Alex Albon moest zich na afloop van de sprintkwalificatie melden bij de stewards omdat hij de baanlimieten niet had gerespecteerd. De overtreding, die opmerkelijk genoeg tijdens de sprintkwalificatie te laat werd opgemerkt, resulteerde uiteindelijk in een soort van ‘gridstraf’.

Tijdens het eerste deel van de sprintkwalificatie zou Alex Albon de baanlimieten overschreden hebben. Albon had de veertiende tijd gereden en stootte zo door naar SQ2 maar bij de wedstrijdleiding hadden ze te laat gezien dat Albon de baanlimieten niet had gerespecteerd.

Bij Racing Bulls hoopten ze dat Liam Lawson, die de zeventiende tijd in SQ1 had gereden, alsnog zou mogen deelnemen aan SQ2. Daarom zat Liam Lawson tijdens SQ2 ook gedurende een lange periode met zijn helm op in de wagen. Die toestemming om alsnog deel te nemen kwam er niet maar wel besloten de stewards om uiteindelijk de snelste tijd van Alex Albon in SQ1 te schrappen.

Door het schrappen van die tijd vervalt ook zijn tijd in SQ2 wat ervoor zorgt dat Alex Albon een soort van ‘gridstraf’ krijgt. Albon zal daardoor immers als negentiende aan de sprintrace moeten beginnen en de rijders die achter hem eindigden schuiven allemaal een positie op.