Aston Martin: “Je mag niet zeggen dat dit een teleurstellend resultaat is”

Aston Martin F1 team
Aston Martin F1 team

Volgens Aston Martin-teambaas Mike Krack is de behaalde vijfde plaats in het constructeurskampioenschap zeker geen teleurstelling, ook al stond zijn team tijdens de eerste seizoenshelft lange tijd op de tweede en derde plaats.

Aston Martin begon bijzonder sterk aan het F1-seizoen 2023, Fernando Alonso behaalde verschillende podiumplaatsen en zorgde er zo voor dat Aston Martin mee vooraan onder de topteams aan het strijden was. Tegen de zomer begon Aston Martin echter weg te glijden en eindigde de renstal het seizoen uiteindelijk op de vijfde plaats, achter de grote drie en McLaren. Teambaas Mike Krack vindt echter niet dat er van een teleurstelling mag gesproken worden.

“Het is geen teleurstelling want je moet realistisch zijn over waar je je bevindt,” aldus blikt Krack terug op het seizoen. “We begonnen het jaar in een zeer goede positie maar we moeten ook analyseren waarom we ons in die positie bevonden. Wanneer je dat echt analyseert en je bent realistisch dan kan je niet teleurgesteld zijn.”

“We waren verrast, ik denk dat iedereen verrast was, dat sommige teams niet zo goed aan het seizoen begonnen als dat we verwacht hadden. Tijdens de ontwikkeling van de wagen kwamen ze terug naar, als ik het zo mag zeggen, hun ‘natuurlijke positie’.”

“Dat is iets waarop we geen invloed kunnen uitoefenen met wat wij hebben. Vanuit dat perspectief denk ik dat het fout zou zijn om te stellen dat dit een teleurstellend resultaat is.”

“Het is iets waarvan we weten dat we eraan moeten werken voor de toekomst, toch als we een sterker team willen worden maar ik denk echt niet dat het correct zou zijn om te zeggen dat dit een teleurstelling is.”