Na afloop van de GP van Bahrein heeft Carlos Sainz een gridstraf voor de GP van Saoedi-Arabië gekregen, de volgende race die komend weekend al plaatsvindt.
Carlos Sainz krijgt de gridstraf omdat hij tijdens de race zijn Williams F1-bolide met zware schade in de garage parkeerde en opgaf. Sainz had echter nog een tijdstraf van tien seconden die hij moest ondergaan. Aangezien Sainz deze tijdstraf niet uitvoerde wordt deze nu omgevormd naar een gridstraf van drie plaatsen voor de volgende race.
Erg pijnlijk voor Sainz is dat een aanrijding door Tsunoda, die de Williams F1-bolide van hem ernstig beschadigde en zo ook streep trok door een eventuele puntenfinish, nu dus ook nog eens een gridstraf oplevert voor de volgende race. Wat het echter des te pijnlijker maakt is dat deze gridstraf eenvoudig vermeden had kunnen worden.
Het Williams F1 team maakte immers de domme fout van Sainz gewoon in de garage te laten parkeren in de plaats van eerst de tijdstraf te laten ondergaan, vervolgens nog een ronde te rijden en daarna pas Carlos Sainz te laten opgeven.
LAP 47/57
— Formula 1 (@F1) April 13, 2025
It's all over for Carlos Sainz ❌
Damage to his sidepod picked up in his contact with Tsunoda has forced Williams to retire the car #F1 #BahrainGP pic.twitter.com/WhLXszzv2w