Na een moeizame en frustrerende start van het Formule 1-seizoen 2026 lijkt de rust teruggekeerd bij McLaren. De regerende wereldkampioenen kregen tijdens de GP van Hongarije een flinke opsteker dankzij een omvangrijk updatepakket waarmee de MCL40 opnieuw over de nodige snelheid beschikte om voor de overwinning te strijden.
Lando Norris bekroonde een sterk weekend op de Hungaroring met zijn eerste overwinning van het seizoen. Teamgenoot Oscar Piastri leek lange tijd eveneens op weg naar een uitstekend resultaat. De Australiër reed het grootste deel van de race aan de leiding maar zag zijn kansen op de overwinning in rook opgaan door een defect aan zijn versnellingsbak.
Toch is de overwinning van Norris voor McLaren veel meer dan zomaar een succes. Het team lijkt na een moeilijke eerste seizoenshelft opnieuw de juiste richting te hebben gevonden en te geloven in een sterke comeback. Teambaas Andrea Stella wil dan ook absoluut niet dat zijn team op zijn lauweren gaat rusten.
Op de vraag of McLaren de strijd om de kampioenschappen nog nieuw leven kan inblazen, was Stella duidelijk. “Dat is een moeilijke vraag, maar er is een heel duidelijk antwoord. Als we het seizoen kunnen voortzetten zoals we dat in Boedapest hebben gedaan, denk ik dat we nog heel wat kunnen bereiken.”
Daarvoor zal McLaren volgens de Italiaan echter voortdurend moeten blijven ontwikkelen: “We moeten de ontwikkeling van de MCL40 blijven voortzetten en ervoor zorgen dat we onze rivalen voorblijven. Zij zitten uiteraard ook niet stil. De strijd om de updates is eigenlijk een wedstrijd binnen de wedstrijd.”
Het succes in Hongarije lijkt erop te wijzen dat de technische afdeling in Woking na een onverwacht moeilijke start opnieuw momentum heeft gevonden. Stella blijft echter voorzichtig en beseft dat de prestaties op het circuit rechtstreeks afhangen van het werk dat achter de schermen in de fabriek wordt geleverd.
“Het resultaat zal afhangen van hoe effectief de oplossingen zijn die we naar het circuit brengen. In het eerste deel van het seizoen hadden we daar meer moeite mee dan verwacht, maar ik denk dat we de voorbije jaren hebben bewezen dat we, zodra we momentum te pakken hebben, dat ook kunnen vasthouden.”
Die vastberadenheid kan de komende maanden cruciaal blijken. Hoewel McLaren een achterstand heeft opgelopen in beide kampioenschappen, is de titelstrijd mathematisch nog lang niet beslist. Met nog twaalf races op de kalender liggen er volgens Stella maar liefst 546 punten voor het grijpen.
“Er zijn nog twaalf races te gaan, dus er liggen nog heel wat kansen”, benadrukt de McLaren-teambaas. Tegelijk haalt hij inspiratie uit de recente successen van het team. McLaren kroonde zich vorig jaar nog tot wereldkampioen en wil die status duidelijk niet zomaar opgeven.
Stella verwees daarbij naar de trofeeën die inmiddels in het McLaren Technology Centre in Woking staan.
“Ik zeg altijd tegen het team dat, als we een nieuwe vitrinekast hebben geplaatst voor de recente trofeeën, we ook de plicht hebben om alles te doen wat in onze macht ligt om die kast verder te vullen.”
De overwinning in Hongarije heeft McLaren alvast opnieuw vertrouwen gegeven. Als de renstal de verbeterde snelheid van de MCL40 weet te combineren met een betere betrouwbaarheid, kan de strijd om de wereldtitels in de tweede seizoenshelft nog een onverwachte wending krijgen. En misschien moet er in Woking binnenkort inderdaad alweer extra plaats worden gemaakt voor nieuwe trofeeën.






