Cadillac moet het pad effenen voor Amerikaanse rijders: “Maar nog niet in 2026”

Cadillac F1 team
Cadillac F1 team

Bij Cadillac wordt ongetwijfeld hard gewerkt om in 2026 hun langverwachte debuut te kunnen maken in de F1 en daarvoor verkiezen ze als rijders voor twee ervaren krachten boven Amerikaanse rijders.

De fans hadden ongetwijfeld graag een Amerikaan achter het stuur van een Cadillac gezien volgend seizoen maar bij General Motors, het moederbedrijf van Cadillac, zagen ze liever ervaren krachten voor hun debuutseizoen.

Nochtans waren er geruchten dat Colton Herta de overstap van de IndyCar zou wagen of zelfs dat F2-rijder Jak Crawford zich mocht verheugen op een zitje bij het nieuwe team.

Cadillac heeft duidelijk gemaakt dat het tijdens hun debuutseizoen ervaring boven nationaliteit verkiest. Het team heeft de handen in elkaar geslagen met TWG Motorsports en benadrukt wel dat een Amerikaanse rijder nog altijd deel uitmaakt van de langetermijnvisie, maar momenteel is ervaring belangrijk voor het team, dat van nul af is opgebouwd.

Dan Towriss, CEO van TWG, en Mark Reuss, president van General Motors, laten weten dat het contracteren van racewinnaars de beste manier is voor Cadillac om zo snel mogelijk voet aan de grond te krijgen in de sport.

“In het geval van Colton zijn de superlicentiepunten er niet,” zei Towriss. “Maar het komt erop neer dat de ervaring in de F1 de doorslag heeft gegeven. Ondanks de ervaring in het team is iedereen nieuw en werkt iedereen voor het eerst samen.

“Het is belangrijk voor ons om ervoor te zorgen dat er een pad is voor een Amerikaanse coureur om de F1 in te gaan, maar voor dit eerste seizoen was dit de juiste combinatie.”

“Hun ervaring, leiderschap en technisch inzicht zijn wat we nodig hebben,” zei Towriss over Perez en Bottas. “We zijn vereerd door hun geloof in ons en dit project.

“Er is een jonge pool van coureurs die opwindend en zeer getalenteerd zijn, dus het was een moeilijke beslissing. Maar het was het leiderschap van deze twee coureurs dat eruit sprong.”

Reuss laat weten dat het verschil tussen een F1-bolide en een IndyCar reden genoeg is om voor ervaren rijders te kiezen.

“Ik denk dat de culturen zeker anders zijn, zoals we internationaal zouden verwachten versus meer Noord-Amerika/Verenigde Staten en IndyCar,” zei de GM-baas.

“Ik denk dat de technische ontwikkeling van het team en de auto en de aandrijflijn met ervaren mensen die deze circuits hebben gereden, je tot op zekere hoogte kunt simuleren en hulpmiddelen kunt gebruiken, maar het wordt heel menselijk als het gaat om hun vermogen om de grenzen van hun kunnen op te rekken met een auto waar ze vertrouwen in hebben.”

“En het technische heen en weer gepraat tussen het team en de coureur is buitengewoon belangrijk, vooral als we kijken naar de ervaring die ze hebben en de staat van dienst die ze hebben.”

De Amerikaanse rijders moeten voorlopig nog wat geduld oefenen maar het ambitieuze General Motors wil ongetwijfeld graag hoge toppen scheren in de toekomst, en liefst met een Amerikaans talent achter het stuur.