Red Bull zet haar F1-bolide op dieet: “Overgewicht moet weggewerkt worden tegen Oostenrijk”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Bij Red Bull zijn ze aan het seizoen begonnen met een F1-bolide die ‘overgewicht’ had. Geleidelijk aan wordt de RB22 echter figuurlijk ‘op dieet gezet’ en men verwacht dat de RB22 tegen de GP van Oostenrijk het minimumgewicht zal bereiken.

Na een stevig pakket aan updates slaagde Red Bull erin om in Miami een heel stuk competitiever voor de dag te komen. Herziene sidepods, een nieuwe vloer en aanpassingen voor de stuurinrichting droegen bij aan de verbeterde performance.

Niet alleen de updates op zich kunnen bijdragen aan een betere competitiviteit, ook het gewicht van de RB22 naar beneden halen zorgt ervoor dat ze competitiever kunnen worden. Ook op dat vlak zullen nog bijkomende stappen gezet worden.

“Er is absoluut vooruitgang geboekt,” zei Laurent Mekies in een reactie op de performance in Miami. “We vertrokken uit Japan met een achterstand van 1,2 seconden op polepositie, uit China met een achterstand van 1,0 seconde, de ​​concurrentie zou niet op ons wachten met hun updates.”

“Iedereen heeft de auto geüpdatet, maar we wisten natuurlijk dat we naast de ontwikkelingsrace ook een aantal problemen moesten oplossen, en we wisten dat er rondetijden te winnen waren.”

“Dus dat we ons vrijdag zes tienden van een seconde achter polepositie kwalificeerden en zaterdag minder dan twee tienden van een seconde, is een duidelijke indicatie van de omvang van de vooruitgang. Vergeleken met waar we stonden, is dit veel beter dan alles wat we dit jaar hebben kunnen laten zien.”

Het overgewicht is één van de zwakke punten van de RB22 maar ook op dat vlak werd dus serieus vooruitgang geboekt. De upgrades in Miami zouden het overgewicht van de RB22 tegenover het minimumgewicht teruggebracht hebben van twaalf naar zes kilogram.

“We moeten nog even wachten, een kleine stap voor Montreal,” aldus Pierre Wache, technisch directeur van Red Bull, over de belangrijke stap over het terugbrengen van het overgewicht. “Ik denk dat er nog een stap komt. Ik weet niet wanneer, maar er zal een gewichtsvermindering plaatsvinden, mogelijk voor Oostenrijk.”